Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /disk_1/www/cz/leeos/www/templates/beez5/index.php on line 1 ME Vichy 2010

Ve dnech 9.8. - 14.8.2010 se konalo mistrovství Evropy Para-Archery ve francouzském městě Vichy, vrchol letošní sezóny. Na závody jsem jeli se super řidičem Pavlíkem a SH dodávkou. Vyjížděli jsme v neděli brzo ráno, abychom stihli večeři :-). I když jsme měli malý defekt kola byla cesta v pohodě a přečkali jsme jí bez úhony. V pondělí a úterý jsme měli tréninky a zvykali jsem si na střelnici.

 

 

Po úspěšné sezóně 2009 jsem jel na Evropu s tím, že bych mohl páté místo z MS 2009 zopakovat nebo se umístnit na bedně. Závody začaly ve středu 11.8. kvalifikací na 2x 70m. Stříleli jsem dopoledne a na oběd už jsem byli hotoví. V mé kategorii Compound Open nás bylo 46 střelců z více jak 20 zemí. Nastřílel jsem slušně (letošní maximum) 338 a 339  bodů což mi vyneslo 7 místo v kvalifikaci a volné místo v prvním kole.

 

To bylo pro středu vše a my jsme mohli trénovat týmy, které následovaly hned další den. V týmech jsme byli v kvalifikaci na 4. místě. Dokonce jsem byli po prvním kole na prvním místě. Ve složení Jirka Klich, Jarda Zelenka a já, jsme nastoupili proti předposlednímu 13. týmu z Norska, na které jsme si věřili. Bohužel nám hned první kolo nevyšlo a Norové nás vyřadili 218:216. Byl jsem velice zklamaný, měli jsme silné družstvo, které mohlo klidně vyhrát.

 

Družstva byla za námi a já jsem se mohl soustředit na páteční eliminace. Moje první ostré kolo bylo proti Diktovanniy z Ruska. První kola jsou pro mě velice těžká, jsem hodně nervózní protože se chci dostat dál, ale na Rusa jsem si věřil, a nakonec porazil v set systému 4:2. Mně se udělalo líp, nervozita opadla a já jsem se mohl vydat na další souboj s dalším Rusem Scherbakovem. Toho jsem porazil 4:0 a dostal jsem se do čtvrtfinále, kde mě čekal už velice zkušený a hlavně skvěle střílející Ital Simonelli. Já jsem si věřil a byl jsem v pohodě. Set systém funguje tak, že se v každé sadě vystřelí 3 šípy, body se sečtou a kdo má víc dostane 2 body, remíza 1 bod. Po první sadě jsme měli stejně - stav 1:1. Říkal jsem si, že to dnes půjde a konečně se dostanu do semifinále. Další 3 sady jsme nastříleli opět stejně a stav byl 4:4. Pozoroval jsem, že je Simonelli nervózní a mám velkou šanci. Další poslední sadu jsem nastřílel 10,10 a Simonelli 10,10,9. Zbýval mi poslední šíp a já věděl, že desítka mě posune dál a devítka bude znamenat rozstřel. Natáhnul jsem luk, ale z ničeho nic jsem ztuhnul a nemohl vystřelit. Takový adrenalin a nervozitu, která náhle přišla, už jsem nezažil dlouho. Musel jsem stáhnout a do konce sady zbývalo 20 sekund. Nezbývalo než vystřelit, bylo to jednoduché, ale mně se to bohužel nestalo, hlava protestovala a já jsem vystřelil nejhorší výstřel celého týdne ve Francii. Padla sedma a můj soupeř se radoval z postupu. Prohrál jsem 4:6 a skončil na konečném 5 místě.

 

Myslím, že jsem ostudu  neudělal a jsem s výsledkem spokojený. Znovu jsem se utvrdil, že mé střílení je dobré a konkurence schopné. Už se těším na příští rok, kdy bude MS v Turíně, Italie.

 

Chtěl bych poděkovat svému osobnímu trenérovi Ivanu Králíkovi, že má se mnou trpělivost. Dále bych chtěl poděkovat Honzovi Dřevjanému, že to ve Vichy se mnou vydržel a pomáhal mi.

 

Děkuji !!!

 

 

Celkové výsledky – zde

Další informace