Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /disk_1/www/cz/leeos/www/templates/beez5/index.php on line 1 Londýn 2012

Paralympijské hry Londýn 2012

22.8.2012 jsme přiletěli do Londýna na Paralympijské hry. Měli jsem několik dní na seznámením se zázemím a střelnicí. Hry začali slavnostním zahájením 29.8.2012 cca v 22.hod českého času.  Hned druhý den jsem stříleli kvalifikaci ale naštěstí se zahájení neprotáhlo.

 Vesnice byla vzdálena několik kilometrů od lukostřelnice, dopravovali jsme se tam autobusem asi 15minut. Střelnice byla umístněna na Roayl Artillery Barracks - sídlo královského dělostřelectva. Při první tréninku jsme zjistili, že místo kde se bude střílet kvalifikace moc ideální není, stání na metě bylo křivé a mi na vozíčku jsme s tím někdy měli potíže. Pořadatel nedělal nic tak nám zbývalo zatnout zuby a soustředit se na střelbu. Kvalifikace proběhla 30.8. a byl to asi jediný den kdy foukal silný vítr a pršelo. Výsledek 657 bodů byl hodně podprůměrný ale ostatní střelci to také nezvládli a tak mi výsledek stačil na 7. místo v kvalifikaci z 28 střelců.

Druhý den 31.8. proběhl první den eliminací , mě čekal souboj v 1/16 a v 1/8. První souboj s Nazarem , střílel jsem s ním v Novém Městě předchozí závody a zkušenosti se vyplatili, vyhrál jsem 7:1. Bylo krásné počasí a tak se střílelo dobře, i když jsem byl dost nervózní tak jsem si věřil a padalo to tam. Druhý souboj o postu do čtvrtfinále proběhl o pár hodin později tentokrát s polákem Kanctzakem. Souboj jsem si užíval, fanouškové byli výborní. Vyhrál jsem 6:0 a postoupil. Byl jsem velice šťastný protože tento cíl jsem si určil že chci dosáhnout. Chtěl jsem skončit do 10 místa a už nás zbývalo jen 8 střelců.  Další den jsem měl volno a tak byl čas na regeneraci. v neděli 2.9. bylo krásně a měl jsem vyzvat střelce 1 z kvalifikace, neznámého fina Forsberga. Na velkých závodech jsem ho ještě neviděl a tak jsem si říkal že bude nervózní a bude to hrát v můj prospěch. Bohužel se tak nestalo a fin střílel výborně a porazil mě 6:0. Tak to pro mě Londýn skončil. Byl jsem hodně zklamaný protože jsem ho ani nepotrápil s čistým kontem jsem se loučit nechtěl. jediná útěcha pro mě byla že jsem střílel dobře a neudělal jsem žádnou chybu, myslím že jsem byl jediný kdo nedal osmičku v eliminacích. Bohužel v rozhodující chvíli nechodili desítky.  Finále a zlatou medaili získal fin Forsberg.

Zbytek pobytu v Londýně jsem se řídil heslem není důležité vyhrát ale zúčastnit se a tak jsem si užíval atmosféru Paralympijských her v Londýně. Děkuji všem kdo mi pomáhal a držel pěstí.

Děkuji

Další informace